Hlavička

O Nás

Poznejte zblízka náš tým táborových vedoucích a podívejte se, na jakých hodnotách si zakládáme. Stojí to za přečtení!

JSME TÝM, a to nás dělá silnými! Podporujeme týmového ducha, který nás spojuje a posiluje. Naším cílem je vytvářet prostředí, kde každý účastník cítí, že je součástí skvělého týmu, který se vzájemně podporuje a dosahuje společných cílů.

PŘÁTELSTVÍ, PODPORA A ÚCTA jsou základními hodnotami, které nás v našem táboře spojují. Snažíme se pro Vaše děti být staršími přáteli. Komunikujeme s nimi srozumitelně, otevřeně a s respektem. Společně vytváříme atmosféru, ve které se každé dítě cítí přijato a podporováno.

Naše ZKUŠENOSTI z pedagogických studií, řady kurzů a samozřejmě i z běžného života vnášíme do táborových aktivit. Jsme odhodláni objevovat nové možnosti a trendy, abychom dětem poskytli obohacující zážitky. Jsme hrdí na to, že můžeme dětem předat znalosti a inspirovat je k objevování a učení se nových věcí.

BEZPEČNOST je pro nás na prvním místě a nebojte, není to jen prázdný slib. Naši kvalifikovaní zdravotníci se pečlivě starají o zdraví Vašich dětí po celou dobu trvání tábora.

Náš PROGRAM je postaven tak, aby každý účastník našel něco, co ho zaujme, ať už je malý nebo velký, ať má rád sportovní aktivity nebo strategické hry. Snažíme se vytvořit rozmanitou nabídku aktivit, které zohledňují různé zájmy a dovednosti našich dětí. Každý má vždy možnost objevit něco nového.

ZÁŽITKY jsou pro nás základním motorem. Věříme, že je důležité dělat to, co nás baví, a že skrze radostné a obohacující zážitky děti nejen rostou, ale také si vytvářejí vzpomínky na celý život. Naše tábory jsou místem, kde mohou objevovat, tvořit a prožívat dobrodružství, která je posilují a inspirují.

O Spolku

Zajímavá Vás, jak to všechno začalo… Jestli ano, pokračujte ve čtení a dozvíte se ,,Jak jsme založili spolek Tábor, co hledá jméno z. s.“

Jmenuji se Klára, studuji třetí ročník bakalářského studia na Pedagogické fakultě Západočeské univerzity, konkrétně aprobaci Tělesná výchova a Český jazyk se zaměřením na vzdělávání. Ve volném čase, kterého moc nemám, se věnuji všemožným sportům, ráda tančím, cvičím jógu a lyžuji. Snažím se dělat to, co mě baví a naplňuje. Jsem velký optimista, a proto doufám, že náš příběh dočtete až do konce. Bude mi ctí Vás jím provést.

Jdeme na to…

2011-201420152017201820192020202120222023

2011-2014

Pojďme začít v roce 2011, kdy jsem poprvé vyrazila na pobytový tábor. Vůbec jsem v tu chvíli netušila, že se jednou vydám pedagogickou cestou. Čerstvě jsem oslavila deváté narozeniny a mým velkým snem bylo stát se kadeřnicí a díky Bohu – pro mé potenciální zákaznice – jsem si to rozmyslela. Nikdy jsem nebyla tak úplně zálesák a ve školce jsem spala, přísahám, jen jednou, a to za trest. Vybírání pobytového tábora nebylo nijak náročné, věděla jsem, že pod stanem to nedám, a proto jsem si vybrala tábor od Domu dětí a mládeže. Tábor jsem si velice oblíbila, takže není divu, že jsem tam jezdila každé další prázdniny a byla táborovým dítětem až do svých 14let. Tento tábor se pro mě stal srdcovou záležitostí, prožila jsem tam velká kamarádství, nespočet táborových lásek, ale hlavně spoustu zábavy. Opravdu na svá dětská tábornická léta vzpomínám moc ráda a i nyní, když sepisuji tyto řádky, se trochu dojímám. Ale pojďme se posunout dál.

2015

Nacházíme se nyní na konci mé sedmé třídy, kdy jsem si začala uvědomovat, jakým směrem bych se chtěla nadále pohybovat. Pod lektorským křídlem mé mamky jsem si vyzkoušela, jaké je to vést zájmové kroužky a tato zkušenost mě nakopla směrem k učitelské dráze. Vysnila jsem si prachatickou střední pedagogickou školu a makala jsem opravdu pilně, aby se mi můj sen splnil.

2017

A když něco opravdu chcete, splní se Vám to. Věřte mi. Střední pedagogická škola se pro mě stala odrazovým můstkem na další cestě. Díky této škole jsem získala mnoho zajímavých zkušeností a znalostí. Hlavně jsem se znovu upevnila v tom, že práce s dětmi je to, co chci v budoucnu určitě dělat. V souvislosti s vedením zájmových kroužků jsem byla tento rok poprvé oslovena na pozici táborového instruktora na letním pobytovém táboře pořádaném Domem dětí a mládeže. Tak tedy počínaje rokem 2017 jsem se stala posilou mezi vedoucími. Dělat instruktora mě velmi bavilo, je to skvělé, protože už napůl patříte k dospělákům, ale napůl jste stále dítě a máte k dětem blízko, a to je na táboře občas opravdu potřeba.

Rok 2017 se nestal významným mezníkem jen díky instruktorování, ale i díky tomu, že jsem poznala jednoho z mých největších parťáků. Jak pro život, tak pro táborovou činnost.

2018

Pozici instruktora jsem si držela i následující rok, kdy už jsem věděla, že bych nerada zůstala jen u tohoto místa, ale že bych se ráda posunula mezi vedoucí. Lektorská činnost v Domě dětí a mládeže byla stále mým velkým koníčkem, a když se v roce 2018 naskytla možnost být instruktorem na prvním pobytovém táboře vodňanské pobočky, podílet se na chodu tábora, výběru vedoucích, přípravě her apod. Nemohla jsem říci ne. Oslovena jsem byla nejen já, ale i Adam, který zatím s vedením tábora neměl zkušenosti. Tábory ale prožíval jako dítě, a proto měl přehled o tom, jak to na táborech funguje a byl velkým přínosem, co se týče táborových her. Adam byl tehdy studentem třetího ročníku střední průmyslové školy, kde načerpal mnohé IT zkušenosti, které, světe div se, na táboře také potřebujeme. Netrvalo dlouho a Adam v sobě probudil kreativní duši, která je nezbytností pro vymyšlení celotáborových her a jak už mnoho z Vás ví, je mou pravou rukou a také opravdu skvělým programovým vedoucím. Tato funkce Adamovi zůstává i nadále a myslím, že se máte na co těšit, nechci nic prozrazovat, ale plánů a nápadů na další tábory má spoustu.

2019

Ani tento rok jsme s Adamem nevynechali táborové léto, ale to teď nechme spát, protože nyní bych se ráda věnovala kurzu, kterého jsme se společně zúčastnili. Byl to kurz Zdravotník zotavovacích akcí a řeknu Vám, že to bylo něco. Kurz byl pořádaný pod záštitou Červeného kříže a je akreditován MŠMT ČR. Nejen, že jsme si prošli veškerou legislativu náležící zotavovacím akcím, ale vyzkoušeli jsme si i nespočet modelových situací, například ošetření otevřené zlomeniny, 15minutovou resuscitaci nebo také záchranu tonoucího. Zkušenosti, které jsme zde načerpali nám už nikdo nevezme.

2020

Tento rok byl pro mě velkým krokem v táborové kariéře. Konečně jsem dosáhla dospělosti a mohla jsem si doplnit vzdělání v rámci akreditovaného kurzu Hlavní vedoucí. Kurz jsem měla absolvovat spolu s Adamem, ale ten se musel naplno věnovat maturitním přípravám a nemohl se kurzu zúčastnit. Nu což, asi to bylo znamení, protože se mnou na kurz vyrazil Honza. Kurz si chtěl udělat primárně kvůli anglickému příměstskému táboru, který na léto chystal. Ani jeden z nás jsme v tu chvíli netušili, že za pár let budeme kolegové. Také se Vám musím přiznat, že v tu dobu jsme si s Honzou ještě vykali, protože já ho znala jen letmo jako učitele jazyků. Řekněme, že tento kurz nás značně stmelil a odstartoval naše velmi dobré přátelství.

2021

Rok 2021 se nesl v duchu omládnutí vedoucovských řad. Štěpán s námi v roce 2018 začínal jako táborové dítě, které si prošlo všemi táborovými hrami na vlastní kůži. Nyní se ale přesouváme do roku 2021, kdy Štěpán oslavil své 18. narozeniny a stal se, po vzoru svého bratra, plnohodnotným členem našeho vedoucovského týmu. Štěpán se role dítěte vzdával opravdu nerad. Mezi dětmi byl velmi dobrým sportovcem a nesčetněkrát vyhrál naši táborovou olympiádu. V prvních chvílích v roli vedoucího si Štěpán úplně nevěřil a bál se, aby něco nepokazil. Naštěstí brzy zjistil, že jako bývalé táborové dítě je mezi stávajícími dětmi velmi oblíbený a ujistil se tak, že je dobrým vedoucím. Ještě aby ne, když byl vychováván naším táborem. Jeho doménou jsou míčové sporty a možná byste to do něj neřekli, ale je opravdu nadaný i po hudební stránce. Rád se s oblibou učí novým věcem, které pak předává ostatním táborníkům.

2022

Roky běžely a naše cesty s Honzou se setkávaly hlavně během mimotáborových aktivit. Píše se rok 2022 a náš vedoucovský tým se rozšířil právě o jeho maličkost. Honzu možná někteří (stejně jako já dříve) znáte jako učitele jazyků, hlavně angličtiny, francouzštiny nebo také ruštiny. A že jste si někteří nedokázali Honzu na pobytovém táboře představit? Nebojte, on sám sebe v první chvíli také ne. Na táboře jako malý nikdy nebyl, já v něj ale opravdu věřila a věděla jsem, že bude opravdu velkým přínosem pro náš tábor. Honza je rozený herec, ač si to sám nerad přiznává, myslím, že to jednou dotáhne až do Hollywoodu. Samozřejmě jsem měla pravdu a Honza skvěle zapadl mezi nás. Stal se mou oporou a společně řešíme veškerou ´´byrokracii´´. Nesmíme ale zapomenout zmínit jednu důležitou skutečnost. Vzpomeňte si, ti, kteří Honzu znáte… Kdo Vám na táboře nejčastěji léčil bebíčka? No přece ,,Mudr.,, Jakš. Funkce Hlavní zdravotník mu tedy náleží opravdu právoplatně.

2023

Rok 2023 byl ve znamení prořídnutí řad vedoucovského týmu. Naštěstí Písek a jeho okolí prostě vychovávají mladé šikovné vedoucí pro náš tábor. Již znáte Adama a Štěpána, nyní Vám představuji Tobiáše, který pochází právě z Písku. Na tábory začal jezdit až později a nejdříve se mu moc nezamlouvaly. Pak ale nastal zlom a táborům naprosto propadl. Zpětně ho teď trochu mrzí, že si je jako dítě tolik neužil. Tobiáš je studentem píseckého gymnázia, kde se věnuje jazykům, konkrétně třeba francouzštině. Jazyky nejsou jeho jedinou vášní, Tobiáš rád sportuje, a kromě všemožných sportů, ovládá hudební nástroje všeho druhu a patří hned do několika kapel. Už jste slyšeli o kapele Tvojemám4? Že ne? Nebojte, pokud se přidáte do naší jménohledající rodiny, určitě se s nimi seznámíte.

2023 SRPEN

A bylo to… skončil náš poslední tábor pořádaný pod Domem dětí a mládeže. Seděli jsme spolu s Adamem v obýváku a nostalgicky vzpomínali na vše, co jsme během pobytových táborů zažili. Najednou nám to došlo. Vždyť by nám to chybělo. Neodkládejme to a pojďme do toho už teď. A takhle to začalo. Smluvili jsme se s Honzou, Štěpánem a Tobiášem a pustili jsme se do velkých příprav.

2023 PODZIM

Shromažďovali jsme spoustu nových informací, spoustu nových zkušeností, prokousávali se horami paragrafů a teď tu stojíme před Vámi. Spolek Tábor, co hledá jméno.

Tak a to je náš příběh, gratuluji všem, kteří dočetli až sem.

A nyní už je to na Vás – Pojďme společně psát příběh našeho spolku!

Absolut Containers

Vedoucovský tým

Zdravotníci

Na našem táboře se o své zdraví bát nemusíte. Zdravotnickou péči zajišťují kvalifikovaní zdravotníci, kteří absolvovali kurz akreditovaný Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy s názvem Zdravotník zotavovacích akcí. Naši zdravotníci sledují nejnovější informace a pravidelně chodí na doškolení. Většina malých ran je ošetřena přímo v táborové základně, pokud si to situace vyžádá je dítě převezeno pod dohledem zdravotníka k nejbližšímu lékaři v Blatné, nebo do nemocnice Strakonice. Zdravotníci také dohlížejí na pravidelné užívání léků, hlídají pravidelnou hygienu a dbají na to, aby všichni dodržovali pitný a stravovací režim v dostatečné míře. Tábor je vždy nahlášen u Krajské hygienické stanice, která v pravidelných intervalech chodí na kontroly.

Je vhodné mladým táborníkům vysvětlit, že jsme na táboře pro něj a že pokud nastane nějaký problém, tak je třeba ho primárně řešit s námi, od toho jsme tam my, vedoucí, zdravotníci a praktikanti. Samozřejmě, že se neprodleně poté spojíme s rodiči, ale je třeba, abychom o všem věděli jako první. Situace, kdy volá znepokojený rodič a my o ničem nevíme, jsou pro nás značně nepříjemné. Předem děkujeme za pochopení a následné dodržování tohoto nepsaného pravidla.

Tábor, co hledá jméno z.s.

Pořádáme letní pobytový tábor pro děti od 7 do 15 let, ze kterého si odvezete nezapomenutelné zážitky.

Kontaktní údaje